Baterie w nowoczesnych smartfonach coraz częściej są zamontowane w taki sposób, że ich wyjęcie wymaga zdemontowania całego wyświetlacza. Struktura elektroniki telefonów komórkowych to wiele drobnych elementów, które muszą być prawidłowo połączone, aby sprawnie działać. Zakup i samodzielna wymiana baterii telefonu bywa kusząca dla użytkowników, ale zaoszczędzenie na takiej operacji nie gwarantuje, że smartfon będzie działał poprawnie.

Skorzystanie z fachowej pomocy naszego serwisu smartfonów w Poznaniu sprawia, że profesjonaliści biorą odpowiedzialność za powierzone urządzenie. W ofercie dostępna jest nie tylko wymiana baterii telefonu, ale także przekładanie obudów serwisowych oraz sprzedaż akcesoriów (np. ładowarek czy oryginalnej obudowy do topowych modeli wszystkich popularnych marek).

Wymiana baterii telefonu – objawy uszkodzenia

O tym, że bateria telefonu może wymagać wymiany, najczęściej świadczy:

  • problem z ładowaniem,
  • zbyt krótkie trzymanie energii po naładowaniu.
  • Wymiana baterii telefonu, baterie i akcesoria – poznaj naszą ofertę

Serwis telefonów Samo Spadło w Poznaniu zapewnia diagnostykę problemu i wymianę baterii telefonu. Powodem problemów ze zbyt szybko rozładowującą się baterią w telefonie komórkowym najczęściej jest jej naturalne zużycie. Każda bateria litowo-jonowa przewidziana jest na określoną liczbę cykli ładowań. Czas jej zużycia zależny jest więc od intensywności korzystania ze smartfona i związanej z tym częstotliwości jego ładowania. Czasami bateria może posiadać uszkodzenia wewnętrzne (np. napuchnięcie czy wadę fabryczną). Przyczyną usterki bywa korzystanie z telefonów w zbyt niskiej temperaturze (poniżej -15 stopni C), pozostawianie ich bezpośrednio na słońcu (np. na nagrzanym parapecie lub przedniej szybie samochodu), zalanie lub upadek urządzenia z wysokości.

Nasz technik ocenia, dlaczego bateria nie działa prawidłowo i wycenia koszt jej wymiany. Dzięki temu Klient sam
może zdecydować, czy naprawa smartfona będzie dla niego opłacalna cenowo.

Kolejną usługą w serwisie GSM Samo Spadło jest przekładanie obudów serwisowych. Wymieniamy m.in.
obudowę tylną (klapkę baterii), porysowaną lub uszkodzoną ramkę czy zaślepkę. Prowadzimy również sprzedaż
akcesoriów (np. ładowarek, baterii, elementów obudowy) do wszystkich popularnych modeli smartfonów Apple,
LG, Samsung, Sony, HTC, Huawei, Xiaomi, Microsoft.

Cennik serwisu pogwarancyjnego dla najczęściej sprawdzanych modeli telefonów