Wymiana szybki
Wymiana wyświetlacza
Wymiana baterii
Wymiana klapki
Wymiana obudowy
Wymiana gniazda ładowania

Lumia – reaktywacja. Test Lumii 950 i 950 XL

Różnice w szczegółach

Ze swoim wyposażeniem nowe Lumie są na poziomie najlepszych smartfonów androidowych, ale duet różni się od siebie w kilku szczegółach:

  • Szybkość: obydwie Lumie pracują z wysoką szybkością, ale 950 XL ze swoim ośmiordzeniowym procesorem jest trochę szybszy.
  • Aparat: według Microsoftu 19-megapikselowe aparaty obu nowych Lumii są identyczne, ale w teście 950 XL robił minimalnie lepsze zdjęcia. Generalnie oba modele robią dobre fotografie nie tylko przy świetle dziennym – jako pierwsze smartfony także przy słabym świetle osiągają ocenę bardzo dobrą. Oprócz tego są pierwszymi telefonami dorównującymi szybkością wyzwalacza iPhone’owi 6s. Tym samym należą do smartfonów z najlepszymi aparatami w ogólnej ocenie.
  • Akumulator: ze swoim mocniejszym o 13 procent akumulatorem 950 XL wytrzymuje trochę dłużej od mniejszego modelu, ale generalnie nowe Lumie nie są mistrzami wytrzymałości.
  • Wyświetlacz: model XL ma duży 5,7-calowy wyświetlacz, natomiast ekran 950 jest pół cala mniejszy, ale za to odrobinę jaś­niejszy. W teście jednak oba wyświetlacze wykazały się ogromnymi rezerwami jasności i doskonale nadają się do użytkowania w słoneczne dni. Z rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli ich ostrość także jest doskonała.
  • Odbiór: Lumia 950 XL ma gorszy odbiór sygnału niż mniejszy model.