Smartfony stały się stałym wyposażeniem, z którego korzystamy niemal przez cały czas. Wiele osób odbiera wiadomości, przegląda Internet czy dane zapisane w telefonie (np. zdjęcia) podczas wykonywania innych czynności. To sprawia, że upadki telefonów i związane z tym uszkodzenia są jedną z najczęstszych usterek, z którymi użytkownicy zgłaszają się do naszego serwisu smartfonów w Poznaniu.

Współczesne smartfony to lekkie i smukłe konstrukcje – aby móc uzyskać taki efekt producenci wykorzystują delikatne materiały, które szybko mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu. Naszym Klientom doradzamy zakup dobrego etui (siłę upadku najlepiej amortyzuje pokrowiec gumowy) i hartowanego szkła ochronnego na ekran.

Naprawa telefonu po upadku – objawy uszkodzenia

Podczas upadku z wysokości może dojść do uszkodzenia wyświetlacza lub szybki z panelem dotykowym, wykrzywienia bądź pęknięcia tylnej obudowy (np. gdy jest ona wykonana ze szkła) lub zniszczenia wielu komponentów tworzących strukturę płyty. Te pierwsze usterki są widoczne gołym okiem. Uszkodzenie wewnętrznej elektroniki może zaś wywołać szeroki wachlarz skutków zależnych od tego, która część uległa awarii. Warto pamiętać, że współczesne telefony komórkowe to konstrukcje, które (po rozłożeniu obudowy) przypominają maleńkie, precyzyjnie ułożone puzzle, dlatego diagnoza usterki wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi.

Po upadku telefonu może pojawić się m.in. problem z:

  • włączaniem urządzenia,
  • ładowaniem (gdy uszkodzeniu uległo gniazdo ładowania),
  • działaniem gniazd (np. USB, Jack),
  • działaniem mikrofonu,
  • odczytem karty SIM (mechaniczna usterka czytnika kart SIM),
  • działaniem karty pamięci (mechaniczna usterka czytnika kart),
  • działaniem klawiszy bocznych i klawisza Home.

Naprawa telefonu po upadku w Poznaniu – zaufaj specjalistom

Naprawa telefonu po upadku, oferowana w naszym serwisie GSM w Poznaniu, to kompleksowa usługa obejmująca diagnostykę usterki i wymianę uszkodzonych elementów. Nasz technik rozkręca smartfon za pomocą precyzyjnych narzędzi i sprawdza płytę główną oraz całą strukturę elektroniki. Naprawiamy lub wymieniamy uszkodzone elementy, a następnie testujemy ich działanie z wykorzystaniem certyfikowanych aplikacji. Naprawiony smartfon zawsze jest dodatkowo testowany przed oddaniem go Klientowi.

Cennik serwisu pogwarancyjnego dla najczęściej sprawdzanych modeli telefonów