Zalanie telefonu stanowi jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń sprzętu. Wielu producentów deklaruje, że topowe smartfony są wodoodporne i wodoszczelne, dlatego użytkownicy nie przywiązują większej wagi do ich ochrony. Nawet smartfony z oznaczeniem IPX8 (certyfikat gwarantujący ochronę przed skutkami ciągłego zanurzenia urządzenia w wodzie) czasami mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem zalania (np. z powodu niezabezpieczenia zaślepek, portów i szufladek).

Do naszego serwisu GSM w Poznaniu trafiają m.in. telefony utopione na basenie, w jeziorze, rzece czy morzu (słona woda jest bardziej niebezpieczna, ponieważ szybciej może pojawić się rdza), uprane w pralce czy zawilgocone podczas deszczu.

Naprawa telefonu po zalaniu jest jedną ze specjalności serwisu Samo Spadło. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie z tego zakresu – wystarczy, że szybko dostarczysz uszkodzone urządzenie, a my zadbamy, aby woda nie uszkodziła delikatnych podzespołów i nie pozostała w ich szczelinach.

Naprawa telefonów po zalaniu – objawy uszkodzenia

Zalany smartfon zwykle wyłącza się i nie daje żadnych oznak życia. Naprawa telefonów po zalaniu jest najskuteczniejsza, gdy akcja zostanie podjęta możliwie jak najszybciej. Z zalanego telefonu należy wyjąć baterię, aby prąd krążący po układach scalonych nie wywołał spięcia (naprawa telefonów komórkowych po spięciu często nie jest możliwa). Gdy Twój smartfon posiada baterię wbudowaną, wyłącz go przytrzymując klawisz zasilania.

Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie elementów ruchomych:

 • karty SIM,
 • karty pamięci,
 • zaślepek,
 • ruchomych szufladek.

Zalanego smartfona nie wolno ponownie włączać, dlatego awaria nie daje konkretnych objawów w działaniu urządzenia.

Naprawa telefonu po zalaniu – jak wygląda nasza usługa?

Serwis smartfonów Samo Spadło w Poznaniu zapewnia kompleksową pomoc przy zalaniu urządzeń GSM. Domowe sposoby suszenia mogą uszkodzić urządzenie, dlatego zawsze skorzystaj z fachowej pomocy.

Naprawa telefonu po zalaniu polega na:

 • demontażu części + osuszeniu + czyszczeniu– nasz technik rozłoży Twój telefon i po dokładnym wyczyszczeniu korozji oceni stan poszczególnych podzespołów pod kątem
  zawilgocenia (proces ten trwa około 2-4 dni)
 • wymianie drobnych elementów, które miały kontakt z cieczą,
 • kontroli suchych elementów,
 • testach działania osuszonych elementów,
 • testach złożonego smartfona

Koszt pierwszego etapu prac z zalanym urządzeniem wynosi 100zł (płatne z góry). Po tych czynnościach informujemy, czy urządzenie wymaga dalszych napraw i wymian części, czy jest sprawne i można oddać je do dalszego użytkowania.