Wystarczy, że podczas codziennego korzystania ze smartfona niechcący uderzysz urządzeniem o twardą powierzchnię lub Twój telefon spadnie na podłogę czy beton, aby na szybce pojawiły się pryśnięcia. W takiej sytuacji nie zawsze musisz jednak wymieniać cały fabryczny wyświetlacz na nowy. Czasami możliwa jest jedynie wymiana szybki w telefonie, aby urządzenie odzyskało swój pierwotny wygląd i prawidłowo działało.

Specjalnością serwisu smartfonów Samo Spadło jest naprawa telefonów komórkowych. Jedną z polecanych przez nas usług stanowi sprawna i szybka wymiana szybki w Poznaniu. Dokonujemy wymian uszkodzonej szybki wyświetlacza we wszystkich popularnych modelach LG, Sony, Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, HTC i Microsoft. Dysponujemy sprawdzonymi częściami zamiennymi oraz specjalistycznym sprzętem, który pozwala szybko i całkowicie bezpiecznie oddzielić szybkę od wyświetlacza i digitizera oraz dokonać jej wymiany na nową.Jako doświadczony serwis GSM w Poznaniu gwarantujemy, że Twój telefon uzyska u nas swoje drugie życie!

Pęknięta szybka w telefonie – objawy uszkodzenia

Szybka wyświetlacza ulega uszkodzeniom mechanicznym (najczęściej pod wpływem upadku na podłogę lub chodnik). Usterka powoduje pęknięcia widoczne na ekranie. W wielu przypadkach, upadek może jednak oznaczać nie tylko pęknięcie samej zewnętrznej szybki, ale i uszkodzenie całego wyświetlacza (wraz z panelem dotykowym).

Smartfon z pękniętą szybką powinien normalnie wyświetlać obraz (nie mogą pojawiać się zakłócenia – np. pasy, przebarwienia, czarne plamy), ponieważ za funkcję tę odpowiada cały wyświetlacz, a szybka stanowi jedynie warstwę zabezpieczającą. Urządzenie powinno również reagować na dotyk. Przy braku reakcji, należy podejrzewać uszkodzenie dotykowego digitizera i konieczność jego wymiany (w najnowszych smartfonach bywa on „wtopiony” w fabryczny wyświetlacz i należy je wymieniać łącznie).

Wymiana szybki w telefonie w Poznaniu – na czym polega nasza usługa?

W serwisie telefonów Samo Spadło możliwa jest wymiana szybki bez wymiany całego fabrycznego wyświetlacza. Usługa ta jest tańsza (wymiana wyświetlacza smartfona kosztuje nawet około 1/3 ceny nowego telefonu) i pozwala naprawić telefon z pękniętym ekranem. Gdy uszkodzona jest jedynie zewnętrzna szybka ekranu, można zachować fabryczny wyświetlacz – tańsze zamienniki nigdy nie zapewnią takiej samej jakości obrazu, jak oryginalny wyświetlacz LCD czy AMOLED.

Wymiana szybki w telefonie jest możliwa dzięki metodzie refabrykacji (tzw. rozwarstwienia), która pozwala zachować oryginalny wyświetlacz. Naprawa smartfona polega na oddzieleniu uszkodzonej szybki z digitizerem od wyświetlacza. W standardowych płaskich wyświetlaczach wykorzystujemy metodę mechaniczną (drut molibdenowy), a w smartfonach z zakrzywionym ekranem separator kriogeniczny (zamrożenie i wykruszenie kleju). Następnie dokładnie usuwamy pozostałości szkła i kleju łączącego oba elementy oraz czyścimy ekran. Na odpowiednio przygotowany wyświetlacz, nakładamy nowy polaryzator z warstwą kleju i nową szybkę, a następnie łączymy oba elementy z wyświetlaczem (w autoklawie).

Po zakończeniu naprawy, dokładnie testujemy wszystkie funkcje smartfona za pomocą licencjonowanych aplikacji, aby Twój telefon znów działał perfekcyjnie.

Cennik serwisu pogwarancyjnego dla najczęściej sprawdzanych marek telefonów