Nowoczesne smartfony dają szeroki wachlarz możliwości, dlatego chętnie słuchamy na nich muzyki, oglądamy filmy, poszukujemy ciekawych informacji w Internecie, komunikujemy się ze znajomymi przez komunikaty online, śledzimy nasze konta w Social Mediach i korzystamy z wielu innych funkcji. Często czynności te wykonujemy w pośpiechu, a stąd już prosta droga, aby smartfon po prostu wypadł nam z rąk, co może doprowadzić do jego uszkodzenia.

W wyniku nieszczęśliwych wypadków zwykle uszkodzeniu ulega wyświetlacz telefonu. Często jednak takie uszkodzenie od strony ekranu nie sięga do kluczowych elementów urządzenia, dlatego wystarczy wymiana wyświetlacza lub samego panelu dotykowego, abyśmy mogli cieszyć się sprawnie działającym smartfonem.

Jedną ze specjalności serwisu GSM Samo Spadło jest sprawna wymiana wyświetlacza w Poznaniu. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w pracy z różnymi telefonami topowych marek, doskonale zna budowę wszystkich popularnych modeli, korzysta ze sprawdzonych części zamiennych i specjalistycznego sprzętu (niezbędnego do usuwania usterek w nowoczesnych smartfonach).

Oferowana wymiana paneli dotykowych i naprawa telefonów komórkowych w Poznaniu jest usługą, która da Ci gwarancję, że Twój smartfon po wizycie w serwisie będzie działał jak nowy.

Zepsuty wyświetlacz i panel dotykowy – objawy uszkodzenia

O uszkodzeniu wyświetlacza smartfona może świadczyć:

  • brak obrazu na ekranie,
  • biały lub czarny ekran,
  • przebarwienia lub pasy na wyświetlaczu,
  • czarne plamy na ekranie,
  • zmiany obrazu podczas poruszania smartfonem (efekt uszkodzenia taśmy wyświetlacza),
  • wypalone fragmenty wyświetlacza.

O uszkodzeniu panelu dotykowego (digitizera) mogą świadczyć:

  • zarysowania na szybce,
  • słabsza czytelność obrazu,
  • niereagowanie urządzenia na dotyk,
  • zawieszanie się telefonu podczas odczytywania danych.

Wymiana wyświetlacza w Poznaniu – w czym Ci możemy pomóc?

Serwis smartfonów w Poznaniu Samo Spadło zajmuje się wymianą uszkodzonych wyświetlaczy i paneli dotykowych we wszystkich najpopularniejszych modelach telefonów marki Apple, LG, Samsung, Sony, Huawei, HTC, Xiaomi oraz Microsoft. Posiadamy doświadczenie w pracy zarówno z modelami flagowymi poszczególnych marek, jak i tańszymi smartfonami budżetowymi. Naprawiamy zarówno usterki mechaniczne, jak i powstałe wskutek innych czynników (awaria wyświetlacza może być także np. związana z defektem podświetlenia).

Wyświetlacz LCD odpowiada za prawidłowe wyświetlanie obrazu na telefonie. Jest to jedna z najdroższych części smartfona, a jej uszkodzenie nie pozwala przeglądać na ekranie zdjęć czy stron internetowych oraz normalnie korzystać z urządzenia. Panel dotykowy (digitizer) odpowiada za odczytywanie danych – reaguje na dotyk i wykonuje komendy wydane przez użytkownika.

W wielu najnowszych modelach smartfonów digitizer jest wklejony w wyświetlacz, dlatego jego uszkodzenie w praktyce można oznaczać konieczność wymiany całego wyświetlacza. W starszych modelach czasami możliwa jest wymiana paneli dotykowych czy wymiana taśm wyświetlaczy bez konieczności zakupu całego wyświetlacza. W serwisie smartfonów Samo Spadło w Poznaniu szybko diagnozujemy podłoże problemu i pomagamy Klientom wybrać najbezpieczniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Cennik serwisu pogwarancyjnego dla najczęściej sprawdzanych marek telefonów