Wymiana szybki
Wymiana wyświetlacza
Wymiana baterii
Wymiana klapki
Wymiana obudowy
Wymiana gniazda ładowania

Huawei Mate 10 lite najczęściej wybieranym smartfonem 2018 roku

Huawei Mate 10 lite to świetnie wyposażony smartfon, który został bardzo rozsądnie wyceniony. Na wolnym rynku można go dostać za niewiele ponad tysiąc złotych, a u operatorów za złotówkę i to w ofertach, które jak na plan z telefonem można uznać za lekkostrawne. Co w takim razie dostajemy za przysłowiowego tysiaka tudzież złotówkę?

Przede wszystkim solidny kawałek ekranu Full View. Mamy tu bowiem wyświetlacz IPS o przekątnej 5,9″ i rozdzielczości Full HD+, który upakowano w tak kompaktowej obudowie, że pomimo dużej przestrzeni roboczej smartfon jest bardzo poręczny. Przestrzeń została świetnie wykorzystana, ramki zwężone do absolutnego minimum i tak oto urządzenie za tysiąc złotych wyglądem przypomina kolegów z najwyższej półki cenowej. Zresztą jakość wykonania i wykorzystane materiały to także absolutny top.

Huawei Mate 10 Lite 01

Kolejna kwestia to aparaty. Tak, w liczbie mnogiej, bo mamy tu aż cztery obiektywy – dwa z tyłu i dwa z przodu. Dodatkowe oczka zbierają informacje o głębi, dzięki czemu można uzyskać efekt rozmycia tła (tak zwane bokeh). Przy odpowiednim ustawieniu kompozycji Mate 10 lite świetnie separuje pierwszy plan od reszty, a wynik końcowy przypomina pracę lustrzanki. Co więcej, punkt ostrości oraz siłę efektu rozmycia można ustawić także po zrobieniu zdjęcia, a powyższe dotyczy zarówno zdjęć robiony głównym aparatem, jak i “selfików” uwiecznianych przednim.

Aparaty w Huawei Mate 10 lite dostarczają sporą dawkę frajdy i satysfakcji, kiedy po wrzuceniu zdjęcia do portalu społecznościowego zaczynają spływać zapytania “czym, jak, gdzie”, którym towarzyszą pełne zachwytu komentarze “wow, super, pięknie”. Ale nawet jeśli “bokeh” nie jest w kręgu waszych zainteresowań, Mate 10 lite dostarczy wam szczegółowe 16-megapiskelowe fotki. W ciągu dnia jakość jest ponadprzeciętna, przy nocnych ujęciach ginie trochę detali, ale efekt końcowy jest odpowiedni do ceny urządzenia.

Huawei Mate 10 Lite 03

Świetny ekran, design i aparaty to nie koniec niespodzianek. Huawei Mate 10 lite to także bardzo wydajna ośmiordzeniowa jednostka centralna, 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni na dane z możliwością dodania karty microSD. To parametry godne flagowych smartfonów! Mamy tu także błyskawicznie działający czytnik linii papilarnych, obsługę LTE oraz, co nie jest już tak oczywiste w dzisiejszych czasach, wyjście słuchawkowe. No i po ostatniej aktualizacji oprogramowania dla Mate 10 lite widać, że Huawei dba o swoich użytkowników. Dostali oni bowiem zupełnie nową funkcjonalność o nazwie Face Unlock, która pozwala na logowanie przy pomocy przedniej kamery i wizerunku twarzy.

To wszystko składa się na obraz urządzenia absolutnie kompletnego. Patrząc przez pryzmat ceny, trudno o lepiej wyposażony smartfon z tak dużym ekranem w tak poręcznej obudowie, dlatego, jak już wspomnieliśmy na wstępie, wcale nas nie dziwi tak duża popularność Mate 10 lite.